Uşak Beledİyesİ

Uşak Belediyesi tarafından Yürütülen AB Hibe Projesinin Açılış Toplantısı  24 Aralık 2023 tarihinde Gerçekleştirildi

Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme – II Yeşil Gelecek için Şehir Eşleştirme Hibe Programı kapsamında Uşak  ve  Paimio Belediyeleri (Finlandiya) tarafından  yürütülen  ” Sürdürülebilir Gelecek İçin İş Birliği: Ortaklıklar Yoluyla Tekstil Sektörünün Yeşil Dönüşümünü Hızlandırmak” adlı proje  1 Kasım 2023 tarihinde faaliyetine başlamıştır. 

Açılış toplantısına Finlandiya Büyükelçisi Pirkko Mijjami HAMALAINEN, Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent ÖZCAN, AB Başkanlığı Proje Uygulama Daire Başkanı A. Hakan ATİK, AB Başkanlığı Uzmanı Ceyhan ÇİÇEK, TBB Genel Sekreteri Dr. Hayri BARAÇLI, TBB Genel Sekreter Yardımcısı Kayhan ÖZÜM, MFİB Başkan Vekili Barbaros Murat KÖSE, MFBİ Kıdemli İhale Yöneticisi Saygın TOZLU ve çok sayıda davetli katılmıştır.

Toplantı sonrası Uşak Organize Sanayi Bölgesi’n de yer alan geri dönüşüm firmalarına ziyarette bulunuldu. Toplantı öncesinde açılış toplantısına katılan değerli misafirleri Uşak  Valisi Sayın  Dr. Turan  ERGÜN ve Belediye Başkanı Sayın Mehmet ÇAKIN makamlarında misafir etmiştir. Daha sonra da  Uşak Kent Tarihi Müzesini ziyaret edilmiştir.