Bornova Beledİyesİ

Bornova Belediyesi tarafından Yürütülen AB Hibe Projesinin Açılış Toplantısı 5 Aralık 2023 tarihinde Gerçekleştirildi

Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme – II Yeşil Gelecek için Şehir Eşleştirme Hibe Programı kapsamında yürütülen  “Bornova ve Heidelberg Belediyeleri(Almanya) Arasında İklim Uyumu için Şehir Eşleştirme” (BORNBERG Projesi) proje 1 Kasım 2023 tarihinde faaliyetine başlamıştır. 
 
BORNBERG projesinin Açılış Toplantısı 5 Aralık 2023 tarihinde Yaşar Üniversitesi Konferans Salonu’nda Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Yaşar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yiğit Kazançoğlu, ENSİA Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı, Heidelberg Belediyesi Teknik Çevre Koruma Dairesi Başkanı Dr. Raino Winkler, Heidelberg Şehri Çevre Koruma Dairesi, İşletme Denetleme ve Enerji İklim Koruma bölümünden Christine Fiedler, Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Başkanlığı AB İşleri Uzmanı Ceyhan Çiçek ve çok sayıda akademisyen ile Bornova Belediyesi bürokratları katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Bornova için Yerel İklim Eylem Planının (SECAP) geliştirilmesi planlanan bu proje 12 ay süreli olup, Almanya’dan Heidelberg Belediyesi ile ortak olunan projenin Türkiye ortakları arasında Yaşar Üniversitesi ve ENSİA (Enerji Sanayicileri & İş İnsanları Derneği) yer almaktadır.